Gelin adaylarıyla ilgili her detayı incelerken şüphesiz en hoşumuza giden yeni akım gelinlik ve makyaj detayları oluyor. 2016 Gelin başı modellerinde en dikkat çeken özelliklerden bazıları; geriye taranmış arkada sabitlenmiş saçlar, kristal süslemeler ve kalın göz makyajıdır. Aşağıda sizlere fikir vermek amacıyla düğününüzde sizi unutulmaz yapabilecek bazı favori modelleri sunuyoruz.

  • Balıksırtı Topuzu

Bir topuza balıksırtı örgü ekleyerek romantik ve daha modern bir görünüm verebilirsiniz. Böyle bir saç için kıvırma maşası kullanarak saçlara gevşek bir görünüm verilir. Daha sonra saç üç parçaya bölünür, biri arkaya, diğeri her iki tarafa geriye kıvırarak. Kalan saçlar arkada balık sırtı örülür ve bir topuz şekline doğru yuvarlanır. Sonunda iki ön parça geriye alınır ve topuza bağlanır.

balıksırtı topuz

  • Monokramatik ( Tek Renkli ) Makyaj

Monokramatik makyaj, adını duyduğunuzda size heyecan verici gelmeyebilir ama göz alıcı bir ahududu renkle ve göze yapılan metalik gölge eşleşerek bu fikrinizi tekrar düşünmenize yol açabilir. Ruj yerine dudak boyası ya da parlatıcısı kullanarak rengi orada ipucu olarak saklayabilirsiniz. Diğer bir ifadeyle bu makyaj, düğününüzde sağlıklı ve gençlik akan bir görünüm sunmanızın kolay bir yoludur.

makyaj