Düğün hazırlıklarınız içinde olmasa da olabilecek ancak olursa töreninize renk katacak bazı ayrıntılar her zaman vardır. Bunlardan biri de anı defteridir. Düğününüz için kullanmayı düşündüğünüz bir anı defteri, sizin için güzel bir düğün hatırası olmasının yanında hem de görsel amaçlı kullanabileceğiniz bir dekor da olabilmektedir.

Anı defterinizi düğün dekorasyoncularına yaptırabileceğiniz gibi davetiye ya da nikah şekercilerinden hazır satın alabilir ya da kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Düğün davetiyenize uyumlu bir tasarımla kendinizin tasarlayacağı anı defterinizi hazırlamak sandığınız kadar zor değildir. Büyük boy çizgisiz bir defterin kapağını davetiye ya da nikah şekerinizle uyumlu renkte bir saten kumaşla kapladıktan sonra üzerine bir parça dantel kurdela geçirip, bulabilirseniz sizin ve eşinizin baş harflerinin ahşap olanlarından seçerek defter kapağınıza yapıştırmak suretiyle anı defterinizi tamamlayabilirsiniz.

Düğün töreninizde kendi el emeği göz nurunuz bir aksesuarı kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilir dilerseniz bu iş için becerisinden emin olduğunuz bir dostunuzdan yardım isteyebilirsiniz.