Geçenlerde bir bohça götürme etkinliğinde gelin kızımızın aklına bohçaya gelenlere birer küçük hatıra bırakma fikri geldi ve hemen bir nikah şekeri firmasıyla diyaloğa geçerek küçük keseler yaptırmaya karar verdi.

Bohçaya gelenlere bir şeyler dağıtmak gerçekten de değişik bir fikir oldu. Bu keselerin üzerine cam nazar boncuğu da koydurdu. Hasırın cam nazarlıkla birleşimi gerçekten çok uyumlu ve orjinal olmuştu. İçlerinde lavanta olan bu keseler gelenlerce çok beğenildi ve deyim yerindeyse adeta kapışıldı.

Arkadaşımın bohçada bohça kesesi dağıtma fikri kimbilir belki yeni bir akım yaratır ve gelin kızlarımız artık bohçada da bir şeyler dağıtma işine girişirler. Bu işi yapan nikah şekeri firmaları mevcut. Onlarla iletişime geçip istedikleri tarzda bir model oluşturabilirler.

Kese sektöründeki modeller epey çeşitlenmiş durumda. Keselerin üstü kanaviçe işlemeli olanları da çok naif duran modellerden. Eeee emek verilen şeylerin hep en alımlı olduğu gerçeğiyle bu kanaviçe keselerde elbette en alımlı duranlardan.

Bohçanızda kese dağıtamayacaksanız, gelenlerin ağzını tatlandıracak bir iki şey de sunabilirsiniz. Önemli olan gönüller hoş olsun. Hem unutmayın, daha önünüzde kına var, düğün ya da nikah var. Belki o zaman dağıtırsınız.