Düğün dekorasyonu tasarımında doğal ya da doğal görünümlü objeler son zamanların aranan düğün detaylarından biri. Düğün masallarının süslenmesi, gelin çiçeği, davetiye, nikah şekeri, gelin tacı ve daha aklımıza gelebilecek bir çok detay artık doğal objelerle tasarlanmakta.

Lavanta çiçekleri, buğday başakları ve ayçiçekleri bu objelerden bazıları. Lavanta ve ayçiçeğinin renkliliği ve sık kullanımının yanında buğday başaklarının daha nadir ve sade görüntüsü bu yılın rağbet görecek süsleme detayı olacağa benziyor.

Buğday başağından yapılmış bir gelin çiçeği buketi, düğün masaları için buğday başaklarından yapılmış küçük masa üstü buketleri, buğday başağı temalı davetiye ve yapay buğday başağından yapılma nikah şekerleri konsepti tamamlayabilecek diğer ögeler.

Bu temayı, kırmızı gelincikler, sarı papatyalar ya da mor lavanta çiçekleri ekleyerek biraz renk katabilir ya da hareketlendirebilirsiniz de. Özellikle sarı papatyaların dahil olduğu bir buğday başağı konsepti renk olarak birbiriyle oldukça uyumlu olacaktır.