O muhteşem gün için her ayrıntıyı itinayla düşünüyor ve planlıyorsunuz. Gerçekten de bir düğünü organize etmek günümüzde artık epey zor. Değişen detaylar, beklentiler bu özel günü apayrı ve sürprizli bir yere getirdi.

Evlilik hazırlığının her aşamasında olduğu gibi davetiye seçiminde de bazı hususların üzerinde durulması gerekmektedir. Seçeceğiniz davetiyeyi eş adayınızla beraber seçmeniz daha doğrudur. Seçeceğiniz davetiyenin düğün bütçenizde ne kadar yeri olacağına da önceden karar vererek davetiye aramaya başlamanız sağlıklı olacaktır.

Davetiyenizi düğün tarihinizden 1 ay kadar önce bastırmanızı öneririz. Davetiyede yer almasını istediğiniz nişan ve kına bilgilerini de yine aynı davetiye de belirtebilirsiniz. Düğünden bir ay kadar önce bastırdığınız davetiyelerinizi, üzerlerine davetli isimlerinin de yazılacağı süreyi hesap ederek dağıtmaya başlamanızı öneririz.

Davetiyeler genellikle 1 aydan önce dağıtılır. Önce bir davetli isim listesi çıkarılır. Her iki taraftanda tahmini gelecek kişi sayısı belirlenir ve bu sayıya en az 50-100 adet daha eklenerek savetiye bastırılır ve isimler yazılır.