Şiir gibi bir düğün… Her genç kızın hayal ettiği, kendi düğünü için hazırlamak istediği bir ortam, şiir gibi bir düğün sahnesidir. Peki nasıl olur şiir gibi bir düğün ? Aslında bu biraz da sizin nasıl baktığınız ve nasıl gördüğünüzle alakalıdır.

Düğününüzü bir peri masalına çevirmek için sizce yeterli detaylar nelerdir ? Kır çiçeklerinden bir taç ve elinde hasır bir sepetin içinde kır çiçekleriyle düğün salonuna girmek mi? Siz salona girince etrafınıza ellerinde çiçeklerle koşup gelen ve o çiçekleri size sunan küçük çocuklar mı?

Davetiyenizde ya da nikah şekerinizde sizi ve sevginizi yansıtacak bir şiir dizesi mi? Sanırım son sözünü ettiğim diğerlerine göre daha kolay ama bir o kadar etkileyici bir detay. Düğün davetiyenize yazdıracağınız bir dörtlük ya da bir şiir dizesi, davetiyenizi sıradan bir davetiye olmaktan çıkarıp daha sanatsal bir özellik katacaktır.

Davetiye şiirleri olabilecek neler var diye düşünüyorsanız bu konuda tamamen özgürsünüz ama illa bir fikre ihtiyaç duyarsanız sizler için bir kaç davetiye şiir örneği sunuyoruz.

  • Sanmıştık ki biz yeryüzünde ancak birbirimiz için varız. Hiç yanılmamışız. Atilla İlhan
  • Ben böyle mi olacaktım, çok sevdiğim salatayı bile aramaz mı olacaktım? Sevdaya mı tutulacaktım? Orhan Veli
  • Birbirimizin kapanmayan avuç içi olmaya söz vereceğimiz bu görkemli günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.