Evlilik kararını aldınız, hayırlı olsun ! Bundan sonrası nasılsa çok uzun bir maraton bu yüzden yavaş ve emin adımlarla gitmenizi öneririm.

Düğün tarihinin netleşmesiyle kalınacak yer, eşyalar, düğün masrafları gibi bir dizi halledilmesi gereken meseler sizleri bekliyor. Ama siz de bunları zamana bırakacak çiftlerden olabilirsiniz. Nasılsa her zaman herşeyi kontrol edemeyiz değil mi?

Düğünden yaklaşık 1 ay önce davetiyeler dağıtılmaktadır. Davetiyeyi bastırmak içinse düğün mekanları, kına detayları vs. herşey belirlendiyse 15 gün önce davetiye bastırılır. Bu süre genellikle düğün organizasyonlarının çokça yapıldığı yaz aylarına göre hesaplanmıştır.

Yani düğünden 1 ay önce dağıyacağınız davetiyenizi 15 gün öncede bastırmanızı öneriyoruz. Elinizin altında herşeyin hazır olması avantajınıza olacaktır. Ayrıca seçeceğiniz davetiyenin sizin ekleyeceğiniz detayı bulunma ihtimaline karşılık bu süre işinize yaracaktır.

Genellikle çoğu düğünde karşılaşılan sorunlardan biri olan davetiyenin yetmeme ihtimaline karşılık kalan zamanda çabucak 2. basım yapılabilir.