Eveeet evliliğin en eğleneceli taraflarından birine sıra geldi. Davetiye seçimi. Bence eğlenceli ama belki de uzaktaki davulun sesinin bir etkisidir 🙂 Düğün davetiyesi seçimindeki varsa tek sorun binlerce düğün davetiyesi modelinin olması ve sizin pek bir fikrinizin olmamasıdır.

Genellikle eş adayınızla seçeceğiniz davetiye modeliniz için bazen eş dost akrabalardan da fikir sorulduğu olur. Hatta genellikle iki tarafın anneleri son noktayı koyar. Eğer ödemeyi kayınpeder yapacaksa o da fikrini beyan eder hatta bazen onun dediği olur.

İyisimi olayı siz hiç bu kadar büyütmeden varsa ekonomik gücünüzün elverdiği ölçüde zevkinize en uygun düğün davetiyesini seçin. Bu seçimi de yine eş adayınızla yapın, unutmayın önünüzde birlikte karar vereceğiniz daha çok yıllar olacak, bu belki de bir egzersiz olur size.

Hiç şüphesiz ekonomik olması çoğunlukla tercih edilir. Davetiyenin davet etme amacı dışında bir amacı olmaması nedeniyle okunup atılacağı gerçeğini de göz önünde bulundurursak orta halli bir davetiyede karar kılmak çoğu çift için en idealidir.