Eskiden evlenecek çiftler, düğün salonuna gitmeden önce, gelin kızımız kuaförden çıktıktan sonra ya da nikah öğlen ise, bir fotoğraf stüdyosuna giderler, orada düğün fotoğrafları çektirirlerdi. Fotoğrafçı 7-8 pozu içeren bir çekim yapar sonra da bunları photoshopla biraz süsler ve yeni evli çifte satardı. İsteyenlere albüm olarak da verilirdi.

Şimdilerde düğün fotoğrafı işi epey değişti ve gelişti. Artık evlenecek çift istediği hemen hemen her yerde anlaştığı bir düğün fotoğrafçısıyla bu çekimleri yapabiliyor. Fotoğrafın içine düğün yazıları da eklenebiliyor.

Düğün fotoğrafçısını düğünden bir kaç ay önce bulup anlaşabileceğiniz gibi, düğün çok az bir zaman kala da bulmanız mümkün. Bugün bir düğün fotoğrafçısının ücreti 1.500 tl gibi bir rakamdan başlayarak, istenen fotoğraf ve albim adedine göre yükseliyor.

Hayatta bir kez başımıza gelen böyle bir günü en güzel karelerle sonsuza taşımak, bütçesi yetecek çiftler için güzel bir fikir. Bir daha o elbiseyi giyemeyeceğimize göre o anları sonsuza taşıyacak bir fotoğrafçı bulmak düğün hazırlıkları listesinde bulunması gereken bir madde.