Evet kızlar, hep hayalini kurduğunu o prenses gelin olmak hiç de sandığınız kadar kolay değilmiş, değil mi? Bu kadar çok yapılacaklar listesinin içinde sizin asıl istediğiniz hazırlıklar bazen sonradan vazgeçecekleriniz olabiliyor.

O uzun evlilik hazırlığı yolunda baştan en çok istenen şeylerin aslında nasılda önemsiz bir ayrıntıya dönüştüğünü, yarı yolda anlayanlarımız çoktur. Peki herşey bu kadar uzun ve ayrıntılı olmak zorunda mı? Değil elbette. Herşeyden önce mutlaka bir yapılması gerekenler listesi çıkarılmalıdır. Bu liste, siz ve eş adayınızla beraber oluşturulmalıdır.

Bu listede genellikle, düğün salonu bulmak, kuaför seçmek (Merve Boluğur makyajı mı yoksa bir başkası mı) ilginç düğün davetiyesi seçmek, güzel davetiye sözleri belirlemek, gelinlikçi seçmek, düğün fotoğrafçısı ayarlamak, düğünden sonra yapılacaksa balayı yeri seçmek gibi belirlenebilir. Listeyi kendi önem sıranıza göre oluşturmalısınız.

Liste dışında kalabilecek ama yapılması size mutluluk verecek diğer detayları da listenin altına ekleyerek böylece bunların sonradan yapılamaması durumunda çok fazla üzülmeyeceksiniz.