Düğünler bir şölen havasında geçmelidir aslında. Eş, dost, akraba ve arkadaş herkesin bu mutlu günde hep beraber olmasıyla kutlanır.

Düğün için günler öncesinden uzaktaki akrabalar gelir, gelin ve damat evi hatta yakın akraba ve komşularda ağırlanırlar. Düğün evlerinde yemeklerin, ikramın ardı arkası kesilmez. Herkes o evde düğün olacağını bilir.

Düğünlerde hatıra olarak saklanabilecek şeylerden biri de kapı süsleri olmaya başladı. Beyaz, pembe tüller ve çiçeklerle süslü bazen de üzerinde gelin ve damat biblosu bulunan bu kapı süsleri düğün olacak eve asılır, sonrasında da gelin kızımız kendi evine götürüp asar. Hoş bir dekorasyon objesi de olur düğün kapı süsleri.

Düğün kapı süslerine gelin ve damadın baş harfleri ya da isimleri de yazılabilir ve bazen bunlar lazer kesim aynalarla yapılır ki o zaman daha şık ve zarif dururlar. Benim de çok beğendiğim ve sırf dekorasyon amaçlı evine asmak istediğim kapı süsünü sizlere sunmak ve gelin adayı genç kızlara fikir vermek için sunuyorum.

Hem düğün öncesi hem düğün sonrası evlerinizde istediğiniz gibi kullabilirsiniz, isterseniz ileride bebek odanızda bile 😉