Düğün organizasyonu deyince içine bir sürü detay ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Düğününe atla giren gelinden tutunda, küçük bir orkestra içinde girene kadar hayallerinizdeki düğünü yaptırabileceğiniz düğün organizasyon firmaları bulabileceğiniz gibi kendi çabanız ve sosyal çevrenizle de yaratabileceğiniz bir düğün neden olmasın?

Şöyle şaşaalı bir düğünün hemen hemen her adımı ayrı bir etkinlik gibidir. Kapıdan girişte hoşgeldiniz masası ve karşılayan kişilerin kılık kıyafetinden tutunda, tek tek missfir masalarındaki tabak çanak düzenine kadar herşey çok ince bir titizliği hak eder.

Konuyu masa düzenine getirmişken, size kuzenimin yazın yaptığı düğünden sözetmek istiyorum. Kendisi nikah şekeri ve kına şekerlerini dahi yaptığı firmayla yetinmeyip üzerlerinde ufak tefek değişiklikler yapıp bir konsept oluşturdu.

Artık düğün konseptlerinde hasır ve dantel vazgeçilmeyen bir ikili oldular. Davetiyeden, nikah şekerine neredeyse her ayrıntıda birlikte kullanılabilen bu ikili, düğüne hem bir safiyet katarken danteliyle de bir elegantlık katıyor.

Konsept genel olarak, hasır, kopenaki dantel ve açık pembe renk tonlarıyla oluşan süslemelerdi. Masalardaki anı defteri, kalemi, şık takvimi ve üzerine gelin damadın adının yazdırılmış olduğu çatal bıçaklar göz alıcıydı. Bence davetlilerin isminin yazılması daha hoş olurdu ya neyse 🙂