Evet yeni nesille beraber farklı düşünce tarzları her kesimden olduğu gibi evlilik sektöründe de mevcut.

Geçenlerde bir arkadaşım, evlendiğinde eşiyle gidip nikah kıydırmak suretiyle evleneceklerini, öyle düğün, davetliler, para takma merasimi falan hiç hoşlanmadığını söyledi. İtiraf ediyorum, ben de pek öyle geleneksel davranış tarzlarını sevmem ama bu arkadaşım kadar asla olamadım.

Ona göre evlilik iki kişinin gidip yaptıracağı ve ondan sonra birlikte yaşayacağı bir durumdu. Bunu merasime dökmeye hiç gerek yoktu.

Hal böyleyken arkadaşımın onca hazırlığa hiç ihtiyacı kalmayacağı da muhtemeldir. Öyle davetiye, düğün salonu hatta gelinlik derdi bile olmayacak, sade beyaz bir elbiseyle bu iş halledilecekti. Hem ev görmedir, yemek fasıllarıdır onlar için de telaş etmesine gerek kalamayacaktı.

Aslında arkadaşım belki de tüm gelin damat adayları için bir iç ses oldu. Birbirini seven iki kişinin ömrünün geri kalanında birlikte yaşamak isteği olan evlilik için çoğumuz amansız bir telaşa ve yarışa girmiyor muyuz?

Önemli olan evlenecek çiftin mutluluğu iken tüm bu telaşın kaynağı hep başkalarını memnun etmek olmuyor mu? Hem evlenme öncesi inanılmaz hazırlıklar için ödediğimiz onca masrafı evlendikten sonraki ihtiyaçlarımız için kullanmak daha mantıklı olmaz mı?

Tüm olanlara bir de bu tarafından bakmanızı öneririm, farklı açı zihninizi düzenlemeye yardım eder 😉