Evlilikle ilgili dünya çapında yapılan bir araştırmada annelere en iyi evlilik tavsiyeleri sorulmuş ve aşağıdaki cevaplar alınmıştır. Sizlere fikir vermesi dileğiyle, sunuyoruz.

Doğru İletişim

Herşeyi didiklemeyin. Kadınlar ve erkekler davranış ve düşünüş olarak farklıdırlar bu yüzden şu kitabı okumanızı öneririz. Erkekler mars’tan kadınlar venüsten. Kadın ve erkek arasındaki bu farklılıklara saygı duymalısınız. Gerçek bir tavsiye verecek olursak bazen zor da olsa iletişim ! iletişim !

Birbirinizi destekleyin

Birbirinizin en büyük fanatiği olun, yaptığınız her şeyde bir parça eğlenin ve zorluklar baş gösterdiğinde birbirinizin hep destekçisi olun. Eşinizin nereden geldiğini iyi anlayın. Söylediğiniz şeyin anlatmak istediğiniz şey olduğundan emin olun. Evlilik bir yarış değil. Karşılıklı fikir alışverişi ve dürüst bir yaklaşımla her şeyi halletmek münkün.

En iyi arkadaş olun

Eşinizin en iyi arkadaşı olun. En yakın arkadaşın kadar birbirinize dürüst davranın. Birbirinizi destekleyin ve mutlaka her şeye bir eğlence katın.

Ailesiyle de evlendiğinizi unutmayın

Onun ailesiyle de evlendiğinizi unutmayın. Bazen akrabalarının sınırlarınızı aşmaya çalıştığı analar alabilir ancak siz bu girişimleri eşinizle aranızda sorun edecek kadar büyütmemeye çalışın. Birbirinizle olan bağınız oldukça sizi hiçbir şey etkileyemez.