Evliliğiniz öncelikli olsun

Birbirinize olan sevginizi küçümsemeyin. Sevginizi sözlü olarak ve davranışlarınızdaki küçük hareketler ona hep belli edin. Kariyeriniz ya da günlük hayat tükenen şeylerdir bu yüzden eşinizi hatırlamak ve sevginizi en başa koymak sizin için öncelikli olmalıdır.

Her şey her zaman eşit olmaz

Birini sevecekseniz onu tüm iyi ve kötü zamanlarda bile sevin. Evlilik her zaman % 50 ilgiye %50 ilgi olarak yaşanmaz. Bazen % 90’ a % 10 olabilmektedir ama sonunda hep gülümseyin ve ona ilk anda neden aşık olduğunuzu tekrar hatırlayın. Eğer yapabiliyorsanız ayrı tuvaletleri kullanın J

Bir takım gibi çalışın

İlişkinizi dikkatle bakın ve besleyin. Bazen zor anlar yaşanacaktır. Her evlilikte olduğu gibi zor kararların ve mücadelelerin olduğu zamanlar olacaktır. Kariye seçimleri, aileler, çoğu şeyde olan fikir ayrılıkları bunlardan sadece bir kaçı. Hep beraber ilerleyin. Tüm bu zorlukların üstesinden bir takım mantığıyla gelebilirsiniz.

Her zaman inanın

Size ve ilişkinize sizin kadar inanan biriyle evlenin. Bu ortak inanç paylaşmını sizi zor anlardan kolayca geçirecektir. Her evlilikte zor anlar olacağını unutmayın. Bu zor anlardan birlikte çıkmak sizi sonraki yıllar için daha da yakınlaştıracaktır.

Evleneceklere öğütler bizden bu kadar. Belki annenizden alacağınız tavsiyeler de sizin için altın birer öğüt olabilecektir.