Efenim o muhteşem gün için hazırlıklar sürer gider, günler öncesinden planlar yapılır randevular alınır. Herşey o önemli günün eksiksiz ve zamanında olması için hesaplanır ancak gelin görün ki düğün günü hiç bir şey tam zamanında olmaz.

İlk olarak herşey gelin kızın evinde sabah saat 06:00 sularında başlar. Düğün ister öğlen istersen akşam olsun farketmez, her gelin adayı kuaföre sabahın köründe gider çünkü gelin başı 5-6 saat sürer.

Bu kadar uzun saatler süren gelin başının dünyanın başını döndürecek bir şey olacağını sanırsınız ama gelin görünki sonuç, her gelin başı gibi aynı görüntüde olur.

Ama çıkan fatura hiç de sanıldığı kadar az olmayıp, uğraşılan 5-6 saatin bedeli epey ağır ödetilir. Hal böyleyken, ben olsam kendi gelin saçımı kendim yapardım. Takılacak bir duvak değil mi, onu da takarım ne olacak Hem 2016 gelin başı modellerini incelediyseniz eğer, modellerin çok alelade ve sıradan görünümlü basit ve dağınık topuzlar olduğunu farkedeceksiniz.

O halde, iş size düşüyor. İster gelin başınızı kendiniz yaparak 4-5 saat kazanırsınız ve damat adayıyla şöyle bir İstanbul turu yaparaktan gelin pozları verirsiniz, isterseniz de sabah erkenden kalkıp tıpış tıpış kuaförünüze gider öğlene kadar çıkmaya çalışırsınız. Damada da küçük bir sürpriz faturayla 🙂