Gelin olacak genç kızlarımızın kendi düğünlerinde olmasını istediklerinin bir sınırı yok aslında. Düğününe atla gelmek isteyenden, bir bando takımıyla gelene ya da düğün fotoğlarını uçakta çektirene kadar, hayallerin isteklerin sınırlarını zorlarlar.

Değişiklikten yana olmak ya da sıradanlıktan kurtulmaya çalışmak elbette güzel şeydir amma velakin herşey bir yere kadar mümkün olmaktadır ki bu sınır çoğunlukla maddiyattan geçiyor. İkinci olaraksa gerekli teknik ekip ve ekipmana ulaşma güçlüğü geliyor.

Bir düğünde genellikle zorunlu ihtiyaçtan sayılan düğün salonu, davetiye, düğün davetiye sözlerinin hazırlanması, kına davetiye sözlerinin hazırlanması, gelinlik, fotoğraf çekimi ve belki nikah çekimi gelmektedir.

Asgari müşterek ihtiyaçlardan sonra, eldeki imkanlar dahilinde öncelikle istenilen diğer hazırlıklarsa ikinci aşamada gerçekleştirilmesi için uğraşılabilir. Yani öncelikle birinci ve ikinci plan ihtiyaçlaarın bir liste dahilinde çıkarılması, düğün hazırlıklarının gerçeğe dönüştürülmesinde kolaylık sağlar.