Bir dış mekan düğününe karar verdiniz. Evlenilecek o mekan bulundu, fiyatta anlaşıldı ve sıra geldi konsepte. Konsept için davetiye tarzınızdan tutun da gelinliğinizin tarzına, gelin çiçeğiniz hatta nikah şekerinize kadar bir kombinasyon yapabileceğiniz gibi ”amaaan biz zıtlıklar ülkesiyiz bizimki de böyle olsun” deyip, her biri için ayrı ayrı istediğiniz tarzı da seçebilirsiniz.

Dış mekan için değiştirebileceğiniz ayrıntıları mekan sahibinden sorup öğrenerek mekan sahibine kendisini geliştirmesi için fırsat sunabilirsiniz 🙂 Koltuk ya da sandalyelerin kaplama kumaşı, o olmuyorsa üzerine sarılan kurdelası size uyacak bir renkle değiştirilebilir.

Masalara konulmasını istediğiniz peçeteler istediğiniz renkte yapılabileceği gibi ( siz dışarıdan istediniz renk kağıt peçete de getirtebilirsiniz) servislerin yanına nikah şekerlerinizden birer adet koyabilirsiniz.

Gelin çiçeğinizin renklerinden ya da ayrı tarz çiçekten masalara küçük buketler hazırlatabilirsiniz. Akşam düğünü ise masalara küçük mumlar koydurtabilirsiniz.

Renkli balonlar, kuru çiçekler ya da tülden ponponlarda mekanınızın dekorasyonu için birer seçenek olabilir.

Dış mekan düğününüzü kendiniz organize edecekseniz, işiniz daha zevkli, ucuz ancak yorucu olabilir. Bir organizasyon firmasıyla anlaşmanız ise işinizi kolaylaştırarak zevklerinizi ortaya çıkarmaya daha da yardım eder ancak bu kolaylığın da bir maliyeti olduğunu aklınızda bulundurmalısınız.

Size şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.