Kınanız için gereken bilgiyi son akımları incelediniz, araştırdınız, kaftan, kınalıklar, kına tepsileri, çerezler ve kına salonu derken aklınıza bir de son zamanlarda revaçta olan kına şekerleri geldi. Kına şekeri derken bir nevi nikah şekeri olan ama kına için özellik faklı çeşitleri olan kına şekerinden bahsediyorum.

Şimdilerde kına gecelerinde genç kızlarımız yaratıcılıklarını konuşturup neler neler dağıtmıyorlar ki. Efendim tülle süslenmiş ojeler, küçük süslü içinde renkli kolonya olan şişeler, kına keseleri, mumlar neler neler..

Bunlar arasında en kalıcı olacak olan envai çeşidi olan kına keseleridir. Özellikle de hasır kına keseleri üzerlerine kuru çiçek süslemeleriyle gerçekten çok otantik bir havaya sahip. İçinde lavanta olması hasır keseye daha çok yakışmasına rağmen, küçük poşetlerde badem koydurup keseye koyanlar da var.

Hasır kına keselerinin nazar boncuklu olanları da hem kese hem süs objesi yerine kullanılabilicek hoş bir çeşidi. Bu keselerin dantel kurdelayla süslemesi de çok zarif duran bir detay.

Çoğu yerde tek boy üretilen kına keselerinin istediğiniz ebatta yaptırabileceğiniz nikah şekeri firmaları da mevcut. En büyük boyundan ziyade orta ya da küçük boyları daha kullanışlı ve zarif duruyor.

Size de böyle bir kına kesesi gelirse onu lavantalı hoş kokusunu banyoda havluluğa koyarak değerlendirebilirsiniz. Belki üzerine nazar boncuğu da ekleyerek hoş bir objeye dönüştürürsünüz.