Klasik olan davetiye modelleri herkes tarafından bilinmektedir. Birçok kişi düğün davetiyesi ya da sünnet davetiyesi aldığında bu tarz klasik davetiyeler ile karşılaşmış ve bu davetiyeler bir süre sonra sıradanlaşmıştır. İlginç davetiyeler bu problemi ortadan kaldırmaktadır. İlginç davetiye adı altından satışa sunulan davetiye tasarımları kesinlikle sıradan değildir ve farklılık arayan müşteriler için idealdir.

Artık giyilecek kıyafetlerde ve mekan dekorasyonunda bile farklılıklara yönenilen düğünlerin davetiyeleri de aynı oranda farklı ve ilginç olmalıdır. Bu noktada piyasada birçok ilginç davetiye modeli bulunmaktadır. Davetiyenin yaptırılacağı özel günün konsepti ne ise ona uygun bir seçim yapılması çok daha doğru olacaktır.

Çekmeli ilginç davetiyeler

Çekmeli davetiyeler en ilgi çekici ve ilginç olan davetiye modellerinden biridir. Bu tarz davetiyeler zarf ile birlikte çalışmakta ve yanda bulunan kurdele çekildiğinde mekanizma hareket etmektedir. Davetliler için oldukça ilginç olan bu davetiye modeli unutulmaz parçalardan biri olacaktır. Bu noktada modeller son derece çeşitlidir ve genellikle gelin damat figürü kullanılmaktadır.

Film şeridi ve klaket şeklinde olan ilginç davetiyeler

Film şeridi ve klaket davetiyeler nostaljik ve aynı zamanda ilginç olan davetiyeleri beğenenler için ideal bir seçim olacaktır. Her iki davetiyeye de siyah beyaz tonlar hakimdir. Bu tarz davetiyelerde en çok satan ilginç davetiyelerdendir. Film konusunda ilgisi olan ya da yalnızca ilginç bir davetiye arayanların ilk tercihi film şeridi ve klaket biçiminde yapılmış davetiyeler olacaktır.