Türkiye’nin doğal güzelliği bakımında ön sıralarda yer alan İzmir ili, gezilecek şehirlerimizdendir. Ege kıyısına olan bu harika şehir, turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Düğün gezileri için, birbirinden güzel seçenekler mevcut. İzmir bölgesinde yılda 33000 çiftin nikâhı kılıyor ve bu nikâh işlemleri için 14 milyon davetiye basılıyor. Bunun yanında, düğün gezileri için, İzmir’in birbirinden güzel kıyıları tercih ediliyor.

İzmir’de birbirinden güzel bölgeler var. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı Sasalı parkı, doğal bir hayvanat bahçesi görünümünde. Bu bahçede, 120 çeşit 1500 hayvan var. Bu hayvanlar, tel örgü ile çevrilmiş alanda yaşıyorlar. İzmir’in görülmeye ve gezilmeye değer bir bölgesi. Doğal ortamı mükemmel bir şekilde yaratılmış. İzmir Karaburun, doğallığını koruyan ve şehirciliğe boyun eğmeyen, doğal bölgelerden biridir. Oldukça mükemmel bir görüntüye sahip. Görenleri kendisine hayran bırakan bu deniz kıyısı, oldukça sadece ve orjinal bir yapıya sahip.

Homeros mağaraları, dağlık bölgelerde gezilebilecek mekânlardan biridir. Görsel bakımdan, oldukça egzotik olan ve etkileyici bir havaya sahip olan Homeros mağaraları, özel günlerinizde gezebileceğiniz bir bölge. Fok balıklarının mekânı olan Siren Kayalıkları, fok balıklarının rahat bir şekilde gezinmesi için, denize girme yasaklanmış. Fok balıklarını görmek isteyenler için, güzel bir seçenek.

Tektonik ve düzgün bir daire özelliğine sahip olan İzmir Karagöl, piknik için mükemmel bir tercih. Mükemmel yapısı olan bu göl, Yamanlar Dağında bulunuyor. İzmir’in Kaplıcası olan ve mükemmel bir dizaynla yaratılmış olan bu bölge ise, oldukça etkileyici özelliklere sahip. Balçova kaplıcaları olarak bilinen bu bölgede, yemyeşil dağlar, nehirlerle mükemmel bir görüntü oluşturmuştur. Şifalı kaplıca sularıyla, şifa bulmak isteyenlerin tercih edebileceği bir mekân. İzmir teleferik, çeşme fener adası, botanik bahçesi ve kuş cenneti, İzmir’in diğer gezilebilecek yerleridir.