Kadınlar Gününe Özel Davetler

Kadınlar herkesin baş tacıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günüdür. Bu gün, kadın haklarını tekrardan herkese hatırlatmak, kadınlara yapılan şiddeti kınamak, kadınların zor durumda yalnız olmadığını hissettirmek, zor durumda kaldıklarında nereye başvurabilecekleri hakkında kadınları bilgilendirmek amacıyla çok önemli bir gündür. Bu günde kadın haklarını savunan vakıflar, okullar özel bir gün olarak davet düzenlerler. Bu vakıflara, okullara değerli kadınlarımız, davet edilerek hem yardım toplamak hem de kadınlar için daha neler yapılabilir konusu hakkında fikir alışverişi yapılması için davet edilirler. Daveti kapı kapı gezmek yerine özel kadınlar Davet gününe özel davetiyeler hazırlanarak bu kişiler davet edilir.

Kadınlar günü davetiye örnekleri neler olabilir?

kadınlar günü davetiyeKadınlar gününe özel tasarım davetiyeler vardır. Bu davetiyelerde kadınlar günü için yapılan program akışı, programın ne zaman başlayacağı, hangi programın hangi saatte oluşu, programın nerede yapılacağı gibi bilgiler vardır. Bu bilgilerin doğru yazılması gerekir. Önceden program akışı davetiye hazırlanan yere iletilmelidir.

Kadınlar günü davetiyeleri genel olarak sade olmaktadır. Genellikle Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfının kadın hakları konusunda önemli bir yere sahip olmasından dolayı mor kadınlar için bir sembol haline gelmiştir. Davetiyelerde mor renk çok kullanılmaktadır. Kadın figürü davetiyelerde çok kullanılır. Kadına şiddette hayır kampanyasında destek veren ünlülerin resimleri davetiyelerde çok sık kullanılır. Daveti düzenleyen derneğin sembolü, dernek hakkında bilgilerin olduğu davetiyelerde bulunmaktadır.