Her genç kızın en büyük hayali olan evlilik töreni öncesi yaşanan son eğlence, kına gecesidir. Bu gecede gelin kızımız arkadaşları ve akrabalarıyla gönlünce bir gece yaşarken aynı zamanda bir takım gelenekleri de yaşatır.

Gelin kızımıza kına yakılması, türküler çağrılması, kına yakılırken avuç içine kayınvalidenin altın koyması, gelin kızın kına yakılırken ağlatılmaya çalışılması gibi geleneksel olaylar yaşatılamaya çalışılır.

Günümüz kına geceleri artık düğünden apayrı kendi başına bütün bir eğlence olarak değişmeye başlamıştır. Kına gecesinde gelim kızın, kolonya, oje vs hediyelik dağıtması, özellikle yurtdışındaki Türklerin kına gecelerinde yaptığı candy bar denen ve üzeri çoğunlukla şekerleme ve karşılama mesajı olan masaların yapılması gibi bazı etkinlikler gündeme gelmeye başlamıştır.

Son olarak kına gecesi için bazı çiftler ayrı bir davetiye yaptırmayı düşünür ve bu amaçla tasarlanan bazı davetiye modelleri ararlar.

Bunlardan bazıları çoğunlukla kaftanlı davetiye iken, bazıları ise mizah içeren ve üzerinde gelin kız  figürü bulunan çoğunlukla kırmızı renkte davetiyelerdir.

Kına geceniz için bu eğlenceli davetiyelerden birini seçebilir ve davetlilerinize yollayabilirsiniz.