Belki de kendisi de ayrı bir düğün sayılması gereken o şaşaalı gece, kına gecesi gitgide kendi akımını genişletmekle meşgul. Başta sadece düğün gününden bir gün önce geline kına yakma amacıyla kutlanmaya başlanan bu gece günümüzde artık tam bir şölene dönüştü.

Eskinin saray yaşamının taklidinin çoğunlukla gözlendiği günümüz kına gecelerinde, gelin tahtından, kocaman taçlı gelin kaftanına kadar hiçbir gelin adayının içinde ukte bırakmayacak kadar geniş  seçenek sunmaya başladı.

Elbette bütçe büyüdükçe genişleyen kına gecesi konsepti gerek gelin adayının zevkiyle gerekse organizasyon firmasının fikirleriyle bambaşka haller alabilmektedir.

Gelelim yazı konumuz olan kına gecesinde tepsi konseptine. Yaz sonu düğünlerinden birini yapan kuzenimin eşsiz tasarımlarıyla hazırladığı kına gecesi detaylarında gördüğüm kına tepsi konsepti görülmeye değer.

Bordonun kına gecesine uyumu tartışılmaz. Bunun yanında gümüş eskitme mumluklar, kadife kaplı kına tepsisi ve tabiki artık her kınada olmazsa olmaz kına keseleri tam bir bütünlük oluşturmuş. Gelin kızımızın zevkini tebrik buradan bir kez daha tebrik etmek istiyorum.

Bu konsept koyu mavi ya da laciverte de uygulanabilir. Aslında herşey gelin kızın yaratıcılığına kalıyor 😉