Kitap okur musunuz? Evet, eskiden ara sıra da olsa okuduğumuzu söylesek de artık görsel medyanın artmasıyla neredeyse hiç kitap okumaz olduk. İşte bu yüzden yeni evlenecek çiftlerin, düğün merasimlerine gelecek konuklara bir adet kitap ayracı vermeleri, o eski alışkanlığımızı yeniden hatırlamamıza vesile olabilir.

Kartondan, plastiğe ve çeliğe kadar çok çeşitle kitap ayracı nikah şekeri bulunuyor. Bazıları hazır kutularında satılıyor size altına isim etiketlerinizi yapıştırıyorsunuz. Kutusuz satılanları da mevcut.

Kitap ayraçlarınızı değişik desenlerde karıştırarak sunabileceğiniz gibi, gelen konuklara tek model olarak da dağıtabilirsiniz.

Kitap ayracı nikah şekeriniz, konuklarınıza sıradışı gelecektir çünkü geleneksel nikah şekerleri arkası mıknatıslı ya da masa üstüne süs eşyası olarak sunulmaktadır. Ancak kitap ayracı, sadece kitap okuyanların elinden düşmeyecek, diğerleri içinse kitap içinde saklanacak bir anı olarak hatırlanacaktır.

Kitap ayracı nikah şekerleri arasında benim tercihim çelik olanlarıdır. Diğerlerinden daha pahalı olmasına rağmen en göz alıcı olanlarda yine bu çelik kitap ayraçları olmaktadır.