Sizlere şimdi çok geleneksel bir olgudan, eskilerin bir yastıkta kocamak diye adlandırdığı olgudan bahsedeceğim. Hani o eskilerde kullanılan çift kişilik yastıklar vardı. Genellikle evli çiftler kullanırdı. Bu çift kişilik yastıklarla gelen alışkanlık dilimize yerleşen bir deyimle de kendisini belli etmiştir. ” Bir yastıkda kocamak” deyimi. Evet eskiden, yeni evli çiftlere bir temenni olarak bir yastıkta kocayın denirdi.

Artık üzerinde birlikte yaşlanılacak o yastıklar yok, onların yerine herkesin tek başına uyuduğu tek kişilik yastıklar var. Ancak o eski günlere özlem, düğün sektöründe de kendisini gösteriyor. Sözgelimi Klaket davetiyenin 4045 kodlu modeli, bu eski çift kişilik dantelli yastıklara öykünerek yastık temalı bir davetiyedir.

Kırmızı bir yastığın üzerine beyaz dantel geçirilmiş görüntüsüyle Klaket davetiye 4045 modeli, nostaljik bir davetiye olarak tasarlanmıştır. Davetiyenin üzerindeki davetiye kapapını kapatan kırmızı saten kurdela da davetiyeyi daha canlı bir hale getirmiş.

Davetiye kapağının üzerindeki mizahi gelin damat söylemiyle bu model oldukça uyumlu bir tasarım olmuş. Eskiyi özleyen ya da eskiye dem vurmak isteyenler için Klaket davetiye 4045 modelini öneriyorum.