Davetiyeler, belirli bir etkinliğe davet etmek için ve davet bilgilerini sunmak için hazırlanan geleneksel ve zarif bir yöntemdir. Davetiye oluşturulurken üzerinde; davet tarihi, etkinlik zaman ve saat bilgisi ve davet mekanı bilgileri yer almaktadır. Daveti gerçekleştiren kişi/ kişiler yahut kurumun bilgisi de farklı yazım içerikleriyle yazılmaktadır. Davet konusu yazılarak, görsel temalarla oluşturulan davetiyeler düğün, nişan, sünnet düğünü, mevlütler, doğum günü kutlamaları, bekarlığa veda partisi ve özel partilerde hazırlanmaktadır. Reklam ve tanıtım sektöründe de açılış, toplu davetler, toplantı ve toplu yemek organizasyonları gibi alanlarda farklı model ve içeriklerle hazırlanmaktadır.

Tanıtım Amaçlı Konsept Davetiye Seçimi

Reklam ve açılış davetleri gibi toplu organizasyonlarda, ürün yahut firma tanıtımı yapılarak davetiye seçimi yapılır. Davetiye seçilirken renk, kağıt kalitesi, kağıt ebat ve modeli, süsleme içeriği, yazım ve içerik eklentileri tek tek detaylandırılarak belirlenir. Genel anlamda klasik, modern, görsel sunum eklentili, ses içerikli, reklam amaçlı, naturel gibi konseptler belirlenerek yapılabilir. Özel etkinliklerde kurumsal kimlik ön plana çıkarılarak veya tanıtımı yapılmak istenen hizmetle ilgili görsel temalardan faydalanarak davetiye oluşturulabilir.

Özel Konseptle Davetiye Seçimi

Doğum günü veya özel kutlamalarınızda davetiye tasarlarken sembolik veya ikonik temalar seçebilirsiniz. Kurdele, taş işlemesi, sim ve pullarla ışıltı katarak tarzınızı yaratabilir, kumaş detayları, silikon ve plastik sıra dışı davetiyelerle konsept oluşturabilirsiniz. Müzik kutuları, minik objeler, kahve fincanları, minyatür çanta, ayakkabı, makyaj malzemesi, kravat, pc tablet gibi dekoratif minik ürünlerle konseptinize uygun davetiyeler hazırlayabilirsiniz.