Düğününün kına gecesinden düğün bitip eve gelinceye kadar geçen zamanına kadar bir bütün için olmasını arzulayan gelin adayları bu taleplerinde çok da haksız sayılmazlar. Her genç kız için kendi peri masalıdır düğünü.

Bu nedenle düğününde renk ya da desen uyumundan, çevre ya da kullanılacak araç gereç uyumuna hatta müziklerin uyumuna kadar herşeyi planlamak size doyum getirdiği gibi konuklarınızın göz zevkine hitap eder.

Sözünü ettiğim renk uyumlarından biri de turkuazdır. Turkuazın o hiçbir cinsiyete ya da duyguya ait olmayan özgür ve saf duruşu belki de evliliğin tekdüze olmaması gerektiğine bir kanıt gibi durmaktadır.

Düğünler yumuşak renklerden oluşuyorsa bu renklerden biridir de turkuaz. Pembenin o herşeyi etkisi altına almış havasını da yerle bir edecek tek renktir ayrıca.

Davetiyeden nikah şekeri, gelin çiçeği hatta anı defteri ve kalemine kadar her detayda turkuaz tonları kullanmak mümkün. Duruşuyla bakan kişiye bir rahatlama sunan turkuaz düğünlerde bir hengame yaşanması da pek mümkün değil bence 😉