Başlığı okuyunca bir çoğumuzun aklına yüksek bir maliyet ve uzak bir hayal gibi gelen kumsalda düğün fikri iyi bir planlamayla sandığınız kadar da pahalı çıkmayabilir.

Düğününüz için bir organizasyon şirketiyle çalışacaksanız maliyet biraz daha pahalı çıkabilir ancak kendinizin planlayacağı bir düğünde sonuç böyle çıkmayabilir.

Şöyle ki İstanbul’daki bazı plajlar bu hizmeti vermektedir. Onun dışında elbette ki Ege ve Akdeniz bölgelerimizin eşsiz plajlarında seçenek çok daha fazla.

Kumsal düğünlerinde yaşadığınız coğrafyaya çok uzak olmayan ve davetlilerinizin gelebilme potansiyeline göre bir seçim yapmanız doğru olur.

Kumsal düğünü için düşünülebilecek renkler elbette turkuaz, somon, açık turuncu, sarı, açık mavi ve açık pembe tonlarıdır.

Kumsal düğününüzün tamamlayıcı aksesuarları olan davetiye ve nikah şekerlerinizi ister deniz yıldızlarından ister farklı deniz kabuklarından ya da içi kum dolu cam şişelerden seçebilirsiniz.

Üzerindeki hasır ipe minik deniz yıldızı bağlanmış bir davetiye ya da turkuaz tülün önüne yapıştırılmış büyük bir deniz yıldızı nikah şekeri birer fikir olabilir.