Davetiye Nedir?

Davetiye, düğün, nişan, sünnet, toplantı, seminer, açılış gibi davetlere çağırmak ya da haber vermek  istenen kişilere gönderilen, sade ya da süslü kısa yazılı notlardır. Davetiye üzerindeki notlar açıklayıcı şekilde olmalıdır. Ne için davet edildiği, ne zaman, saat kaçta, hangi adrese gelmesi istenildiği gibi açıklayıcı notlar yazılmalıdır. Farklı tasarımlarda davetiye bulunabileceği gibi, kendinizde tasarım yapabilirsiniz.

Konsepte göre renk ve modeller değişebilir. Fiyatlarda buna göre farklılıklar gösterebilir. Klasik davetiyelerin yanında, aksesuarlı davetiyeler, iç içe geçmiş davetiyeler, görsellerden oluşan davetiyeler, kutulu davetiyeler, kumaş kaplı davetiyeler, şişe görünümlü davetiyeler, püsküllü davetiyeler, sanal davetiyeler gibi pek çok çeşitte davetiye seçenekleri vardır. Davetiye siparişlerinizi, vereceğiniz davetin tarihine göre önceden vermelisiniz. Çünkü davetiyelerin yapım aşaması ve dağıtım aşaması göz önüne alınarak, siparişinizi vermelisiniz.

Kutulu Davetiyeler Nasıldır?

Günümüz trendleri arasında olan kutulu davetiyeler, görünüm ve şık tasarımlarıyla göz doldurmakta ve tercih edilmektedir. Düğün davetiyelerinde tercih edilen kutulu davetiyelerin, hatıra olarak bir ömür saklanması düşünülerek tasarlanmıştır. Duruşu şık bir aksesuarı andıran davetiyelerin içinde, davetiyesi ve içinde saklanabilen anıları ya da küçük yiyecekleri, kutu içerisine konulabilmektedir. Mumlardan, deniz kabuklarına, çikolatalardan şekerlemelere, kuru çiçeklerden nazar boncuklarına, kokulardan lavanta keselerine, minik biblolardan magnetlere kadar birçok şey kutulu davetiyelerin içerisine konulabilir. Kutulu davetiyelerin dışı, mukavva kaplı ya da kumaş kaplı olabilir. Bir kurdele ile bağlanabilir ya da mıknatıslı olabilir.