Evet hepimiz gelin olduk, olacağız. Hepimiz o kraliçe tahtını hakediyoruz. Bu kadarında hiçbir problem yok. Anlaştık mı? Gelgelim öyle herşeye de düğün arefesinde yetişemiyor ki insan. Malum harca harca bir yere kadar.

Masraflarınızı hesaplayıp bir plan yaparak sizin için önem arzetmeyen bazı şeyleri çıkararak belki de özellikle en çok istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Örneğin makul bir davetiye ve nikah şekeri seçip, kına da bir taht isteyebilirsiniz.

Taht fiyatları öyle korkacağınız kadar değil elbette, fiyatlar 300 tl civarında değişiyor. Ancak bir çok maliyetin üstüne birde tahtı ekleyince maliyet artabiliyor elbette.

Son zamanlarda ünlüler arasında da revaçta olan bu taht fikrini en son, oyuncu Merve Boluğur’un kına gecesinde gördüm. O da kına gecesinde kaftanıyla uyumlu bir tahta oturmuş. Bazı kına gecelerinde hem gelin hen damat birlikte bu kına tahtlarına oturuyorlar. Ancak damadımız da kaftanlı gelin kızımıza uyumlu bir padişah kostümü giyiyor.

Muhteşem yüzyıl dizisini izleyip izleyip sizin de benim gibi sultan duygularınız depreştiyse, neden olmasın?

Kına gecenizde tahtınıza oturup etrafınızda kaftan giymiş kızlarının minik keselerde kına dağıttıklarını görmek, yaşamaya değer doğrusu 🙂