Tüm hazırlıklar tamamlandı, iş geldi çattı düğün gününe ! O ne yorucu, o ne kargaşa bir gündür. Bugün için iyi bir organizasyon yapıp ona göre hareket etmelisiniz.

Bu hazırlıklardan biri de düğün fotoğraflarının çekileceği mekandır. Çiftler çok özgün fikirler bulabiliyorlar, eski bir tren garı, çocuk parkı, hatta bir AVM de çekim yapıldığını görmüştüm. İstanbul’daki sık kullanılan düğün fotoğrafı çekim alanları Rahmi Koç Müzesi, Florya Belediye Şehir Parkı, Emirgan Korusu, Ortaköy sahili gibi alanlar.  Bunlardan bazılarında çekim ücretliyken bazılarında ücretsizdir.

Rahmi Koç Müzesi’nde düğün fotoğraflarınızı çekecekseniz, mekanı kullanmak için 400 tl ödemeniz gerekiyor. Ortaköy sahili, Emirgan Korusu, Yıldız Parkı ise ücretsiz.

Havanın açık olduğu bir günde çekim yapmanız gerekiyor, yoksa iç mekan çekimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir AVM ya da bir fotoğraf stüdyosu olabilir. Bir fotoğraf stüdyosu dış mekan çekimi de yapabiliyor, bunun yaklaşık 1000-1500 tl arasında bir ücreti var, bunun içinde bazı fotoğraflarınızın içine konulduğu bir albüm tüm fotoların olduğu bir cd de var.

Son olarak eğer düğün günü dış mekan çekimi yapmayı düşünüyorsanız, çekim yapılacak mekanın, düğün merasimi yerine yakın olmasına dikkat etmelisiniz aksi halde konuklarınız sizi beklemekten sıkılabilir, daha da önemlisi düğün merasiminizin programı aksar.

Şimdiden tüm evleneceklere iyi şanşlar !