Düğününüz için tüm hazırlıklar bir bir yapılmaya çalışılırken arada mutlaka yeni akımlar, yeni icatlar, yeni tasarımlara rastlarsınız ve kafanız karışır. Yenilik iyidir ancak eğer zamanınız kısıtlıysa durduk yerde bir farklılığa girişmek pek kolay olmasagerek.

Sözünü edeceğim detay aslında planlarınızı değiştirmenize neden olmayacak bir detay. Nikah şekerlerinizi konuklarınıza dağıtırken kullanabileceğiniz hoş sepetlerden bahsetmek istiyorum.

Kimileri koyu renklerde bordo, mor, lacivert olabiliyorken kimileri de açık pembe, beyaz, krem rengi gibi daha hafif renklerde ve saten ya da dantelden olabilmektedir. Hatta nikah şekerinize uygun renkte ve süslemede sepet hazırlatabiliyorsunuz. Bazı nikah şekeri firmaları bu isteğinizi yapabiliyor.

Nikah şekeri sepeti almaya karar verdiyseniz düğünden hemen sonra kullanabileceğiniz bir aksesuar da almış bulunuyorsunuz. Muhtemelen banyoda içine sabun vs. ya da toka gibi ufak tefek gereçleri koyabilir ya da içine gelin çiçeğinizi ya da farklı çiçekler koyup hoş bir dekor haline dönüştürebilirsiniz.

Nikah şekerinizi dağıtırken de hoş bir görüntü verecek bu sepetleri gelin adaylarına tavsiye ediyorum. Dağıtacak cici kızlar da varsa e ne ala !