Efenim o nihayet tarih alınmış ve düğün günü belirlenmiştir. Ancak o da nesi ! düğüne daha çok mu var ? O vakit kız tarafı bir nişan yapmayı teklif edebilir. Siz aman zaten düğün, kına derken bir sürü zahmete gireceğiz diye düşünürken aileler bazen nişanda ısrar edebilirler.

Nişanınız aslında düğününün prototipidir diyebiliriz. Bazen kız evinde bir kaç yakın akraba ve eş, dostla kutlanırken bazen de küçük bir düğün salonu ya da lokal tutularak kutlanır.

Böylesi bir küçük düğün kutlaması için de davetiye bastırılabilir. Hatta nişan şekeri yaptırabilirsiniz. Ama size nişan davetiyesi ve şekerinde çok abartmamanızı öneririm çünkü bu kutlamanın en afilisi düğünde zaten yapılacağı için en güzel isteklerinizi o güne bırakmanız daha doğru olur.

Nişanınız için seçeceğiniz davetiye ve nişan şekeriniz, sade ama şık bir şeyler olabilir. Beyaz güvercinler, şık yüzüklü modeller aklıma gelen bazı sade ama şık figürler. Sizinde gezip görerek bulabileceğiniz hatta kendinizin yaratabileceği bir model pekala nişan davetiyeniz ya da şekeriniz olabilir.