Eskiden düğün çıkışı fotoğrafçıya gidilir, eller çenenin altında bir masaya dayanmış gelin damat yanyana  ya da arkadaki yapay çiçeğin dekoru eşliğinde gelinin kafasını damadın omzuna dayadığı pozlar verilirdi.

Şimdi ki düğün fotoğrafı çekimlerini sanırsınız ki Holywood’a sinema filmi çekiliyor. Evvela fotoğrafın çekileceği alan araştırması yapılıyor, bu bazen bir müze, bazen bir mesire yeri bazense sizin çılgın fikirlerinizin götürdüğü bir oyuncakçı dükkanı olabiliyor.

Yeri seçtiniz ama iş bu kadarla bitmedi, iyi bir fotoğrafçı bulmak ve resimleri basacak bir yer bulmak da sıradaki işler arasında. Ha iyi resim çeken bir arkadaşınız mı var, harika, onunla da bu işi pekala halledebilirsiniz. Eğer makine kalitesine ve perspektifine gerçekten güveniyorsanız tabi.

Düğün fotoğraflarınızı çekineceğiniz bazı mekanlar belli bir ücret karşılığında size izin veriyor. İzin alma gereği duyumayacağınız bağ, bayır da var bu memlekette elbette.

Düğün fotoğrafı çekimleri için aklınızdan çıkarmamız gereken en önemli şey de resim çekilecek yerin düğün salonuna çok uzak olmaması aksi durumda davetlileriniz beklemekten sıkılacaktır.

Uyarımı yaptığıma göre size poz vermesi kalıyor, poz verin çekiyorum!