Herkesin kendi karakterine göre bir beğenisi vardır. Bir düğün olduğu zaman ise bu konuda da genç çiftlerin farklı karakter yapılarına göre davetiye istekleri olur. Bazı çiftler daha sıra dışı ve süslü püslü davetiye modelleri isterken, bazıları da daha klasik ya da sade bir çeşit ararlar. Bunları sağlamak adına piyasa üzerinde birbirinden farklı  davetiye modellerinin olduğunu söylemek gerekir. Özellikle daha sade bir model tercih içerisinde olan gelin ve damat adayları adına, farklı seçenekler rahat bir biçimde bulunabilir. Çok fazla yazısı olmayan, süsü bulunmayan ve göz yormayan sade davetiye örnekleri arasından güzel bir seçim yapılabilir.

Sade davetiye örnekleri

Değişik renk ve modellere göre sade davetiye çeşitleri içerisinden güzel bir seçim yapılabilir. Bunlar arasında, Çevresinde az bir de seni bulunan ve orta kısmına gelin ve damadın ismi ile adreslerin yazıldığı dikdörtgen davetiye çeşitleri en çok ilgi gören seçenekleri arasındadır. Ayrıca zarf olarak da  kapağı olmayan, davetiyenin içinden çekilerek alındığı çeşitler sade davetiye modelleri arasında büyük bir beğeni toplamaktadır.sade davetiye

En şık sade modeller

Sade davetiye modelleri genel olarak beyaz renkli olarak yapılır. Üstelik zarfsız bir şekilde tasarım yapılmış ve kenarlarında sadece çok az bir desen detayı olan modeller de yine kare ya da dikdörtgen bir şekilde piyasa üzerinde bulunabilmektedir. Sadelikten yana olan çiftlerin zengin bir seçenek altında güzel bir tercih yapmaları mümkündür.