Nikah Şekeri derler, ama bu ismin içinde düğünde dağıtılan nikah şekerlerine, nişan şekerlerine, kına ya da evliliğe veda partisi şekerlerine kadar hepsi giriyor. İçinde illa da şeker yok hatta genellikle şeker yerine lavanta tercih ediliyor. Benim şahsi kanaatim de kalıcı olabilmesi için lavanta olması yönünde.

Nikah şekeri benim için düğün hazırlıklarının içinde en eğlenceli olanı çünkü düğün mecburen yapılıyor ama düğünde nikah şekeri dağıtmak mecburi değil sizin ince fikirliliğinizdir. Nikah merasimlerinde düğündeki gibi ikramda bulunulamadığı için bu işe biraz zoraki bakılsa da, elinizde imkan varsa işe biraz zevkinizi katmanız güzel olur.

Son nikah şekeri modellerinde dantelli olanlara bayılıyorum ya da küçük ahşap biblolar kalıcı ve doğal duruyor. Çekmecelerinizi kokutması için yapılan lavanta keseleri seçeneği de var.

Bazı nikah şekeri firmaları size kendi tasarımınızı yapma fırsatı sunuyor. Aklınızda bir model belirleyip bu firmalardan birine danışabilirsiniz. Ha unutmadan, bu hoş hediyelikleri düğünden ne kadar önce yaptırırsanız sizin için o kadar emniyetli olacaktır.