Söz uçar yazı kalır gerçektende. Evlilik töreninizdeki onca şeyden geriye bolca çekilmiş fotoğraflar belki nikah, kına şekerleriniz, davetiyeniz ve varsa anı defteriniz kalacaktır.

Aslında yalnızca seyredilen bir dünyada insanların ellerine vereceğiniz bir kalem başta onları şaşkınlığa uğratacaktır. Ne yazsam ? Eee mutlukluklar, kem küm… Sonrası belki biraz daha rahatlamayla gelecek içten, samimi, kişilerin kendilerine özgü cümleleriyle oluşan düğün temennileri.

Sizi tanıyanların yazacağı temennilerle, düğüne biraz daha yabancı olarak gelen konukların yazacağı temenniler elbet biraz farklı olacaktır. Sonuçta her ne olursa olsun o gün yazılmış içten bir kaç sözcük, sonsuza kadar sizinle kalacaklar. Ne zaman isterseniz çıkarıp bakabileceksiniz.

Anı defteriniz kah nikah şekerinizle bir takım olabilirken kah kendine özgü sade bir defter olarak da kullanılabilir. Benim tercihim sade saten bir defter olurdu.

Bu defterleri nikah şekeri firmalarında 40-50 tl karşılığında bulabileceğiniz gibi, kendinizde yapabilirsiniz.  İsterseniz defterinizle uyumlu kalemler de mevcut, onları da yine isterseniz defterle takım olarak ya da kendiniz biraz süsleyip püsleyip anı defteriyle beraber kullanabilirsiniz.

Unutmayın, söz uçar yazı kalır…