Düğünlerin altında yatan beklide en duygusal sebep; takılar 🙂 Efenim bu kadar düğün davet verdik, gelenler ufak bir şeyler de taksınlar artık değil mi? Haklısınız ama bu durumu gözünüzde çok da büyütmemenizi öneririm çünkü düğün hasılatınız genellikle hayal ettiğiniz ya da hesapladığınızın altında olmaktadır. Bu yüzden ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda her zaman fayda var.

Düğünlerde takılacak bu takı ve paraları da nizami bir şekilde takmanın bir yolu var ki o da takı kurdelalarıdır. Şimdilerde epeyce çeşitlenen bu kurdelalar kah üzerlerine çiçek vs. konulmuş olsun kah gelin damat figürlü olsun çeşit çeşit kullanılmaktadır.

Elinizde 10 cm genişliğinde beyaz ya da kırmızı kurdelanız varsa ( düğünlerde genellikle kullanılan renkler bunlar ama siz değiştirebilirsiniz) bu kurdelayı süsleyerek de kullanabilirsiniz ya da öyle sade olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Ben illa farklı bir şeyler isterim derseniz de size birkaç önerim olabilir. Kurdelanızın birinin kenarına boydan boya ince bir şerit halinde yapay pırlanta ya da inci yapıştırabilir, uçlarına yapışkanlı resimler yapıştırabilir hatta bu düz kurdelaların ortasını büzerek aşağıya doğru tekrar açılan bir şekil verebilirsiniz.

Bu kurdelaları lila, mor, bordo, pembe renklerde kullananlar var. Neden olmasın? Genelde kullanılan renkler siyah ve beyaz olsa da, arada bir bordo ya da lacivert hiç de fena durmaz derim ben 🙂