Kara Para Aşk dizisini takip edenler hatırlayacaktır. Başrol oyuncularından Tuba Büyüküstün’ün bir bölümünde gelinlik provası yaptığı bir gelinlik vardı. Oldukça sade ve Tuba Büyüküstün’e yakışan bir gelinlikti.

Gelinliklerdeki sadeleşmeyi, 2016 gelinlik modellerinde de farkedeceksiniz. Özellikle etekler artık olabildiğine kabarıksız ve düz. Gelinliğin üst kısmındaki göğüs ayrığının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Bu durum Med Cezir’de Mira’nın gelinliğinde de aynıydı. Gelinliğin aşırı geniş kesilmiş göğüs ayrımı.

Her iki dizideki gelinin de zayıf olmaları gelinliklerindeki bu durumu oldukça safiyene göstermiş. Bu yüzden çok göze batmıyor ama daha yukarıdan kesim yapılabilirdi.

2016 gelinlikleri deyince, sadelik dedik ama bu sadelikle uyumlu düz ya da üstten toplanmış saçlar da yine 2016 gelinliklerinin bir diğer özelliği olacak. Saçlar toplanırken iri yapay çiçekler kullanılacak.

Gelin çiçeklerinde ise tam bir muamma söz konusu. Kişisel tahminim iri yapay çiçekli gelin buketleri olacağı yönünde ama çiçeklerin arasının mutlaka küçük çiçeklerle renklendirilip, renkli kurdelalarda çeşitlendirilmesi bütünlüğü sağlayacaktır.