Düğünüzü yapmaya karar verdiniz ancak siz sıra dışı bir çiftsiniz ve düğününüzü geleneksel çizgilerden biraz uzak yapmak istiyorsunuz. Bunun için de belki bir uzak mekan düğünü düşünüyorsunuz. Uzak mekan düğünlerinde düğüne gelebilecek davetlilerin azlığını da göz önünde bulundurarak size aşağıda vereceğimiz birkaç fikirle bir davet şekli oluşturabilirsiniz.

Eğer ailenizin memleketindeki bir motel de ya da bir resort otelde düğününüze çağırmak için davetlilerinize davetiye yollayacaksanız, üzerine kişisel bilgilerinizin yazıldığı bir golf topunu minik kesilmiş yapay çimin üzerine yapıştırıp küçük bir kutuya koyarak bunu davetlilerinize yollayabilirsiniz.

Yine bir köy düğünü yapacaksanız bu kez de davetlilerinize, düğünüzü yapacağınız şehirden birer kartpostalı üzerine pul da yapıştırmak suretiyle postaya verebilir ve böylece davet edebilirsiniz. Bu yolla, davetlileriniz üzerinde farklı bir şehrin pulu olan bir posta almış olacaklar.

İçinde parşömen bir kağıda düğününüzün olacağı şehrin haritasının olduğu bir daveti metnini davetlilerinize yollayabilirsiniz.